SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Dışişlerinden Açıklama Geldi

Dışişleri Bakanlığı tarafından Ege adaları ile ilgili Yunanistan’a karşı cevap geldi. Dışişleri Bakanlığı Yunanistan’ın yapmış olduğu açıklamaları da göz önünde bulundurarak bunların hepsi bir kenara not edilerek ileride kullanılmak üzere bir yerde bulunuyor.

Dışişlerinden Açıklama Geldi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 09 Mart 2017 - 10:07 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Ege Adaları ile İlgili yapılan bu açıklamada ise kesin olarak söylenen cümleler dikkat çekiyor.Dışişleri Bakanlığı tarafından Ege Adaları ile ilgili açıklama geldi.  Yunanistan Cumhurbaşkanı tarafından Ege Adaları ile ilgili olarak yapılan açıklamaya karşılık olarak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri bakanlığı tarafından açıklama geldi.  Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos’un ege adalarının silahlandırılmasına yönelik olarak itiraz etmenin temel hak ve özgürlükleri olduğu yönünde açıklamalarına cevap verildi.  Yapılan açıklama da ise Yunanistan Cumhurbaşkanı tarafından Türkiye ilişikilerin iyiye gitmesi yönünde ki belirtmelerine karşılık olarak bunlar not edilmiş konular her iki ülke de arasının iyi olmasını ve buna bağlı olarak kesinlikle bir gerilim olmaması gerektiğini ifade etti. buna mukabil olarak ise Dışişleri bakanlığı Yunanistan Cumhurbaşkanının ege adaları konusunda yapmış olduğu açıklamaya da şu şekilde cevap verdi.

Dışişleri Yunanistan Cumhurbaşkanı herhalde uluslar arası hukuk konusunda pek de iyi değil veyahut o an için bir yanılma ile söyledi fakat eğer yanılma ile söylemedi ise kesinlikle biraz olsun oluşlar arası hukuk konusunda kendisini geliştirmelidir ifadelerine yer verdi. Bunun haricinde ise iki ülke arası ilişkilerin iyiye gitmesi yönünde de temennide bulundu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı