SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Diyanet O Videoya Cevap Verdi

Anayasa değişikliği ve referandum süreci her geçen gün biraz daha tartışmalara sebep olurken Diyanet işleri Başkanlığı bir skandalla daha gündeme geldi. Sosyal medya ortamında resmen skandal olarak paylaşılan bir video Diyanet İşleri başkanlığına ağır eleştiri topları yöneltirken Başkanlık ise yapmış olduğu araştırma sonucunda o video hakkında açıklama yaptı.

Diyanet O Videoya Cevap Verdi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 08 Şubat 2017 - 12:00 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir cami imamı gibi giyinip de video çeken imam görünümlü kişiler hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı video hakkında ve bunu çeken kişiler hakkında açıklama yaptı. Anayasa değişikliğine ve referandum sürecine yönelik olarak çekilen video görüntülerinde imam gibi giyinerek anayasa değişikliğine Evet denilmesi gerektiği yönünde konuşma ve açıklamalarda bulunan kişi ve çekilen video hakkında Diyanet işleri başkanlığı açıklamayı resmi sosyal medya hesabında yer verdi. Uzun bir süre değil çok kısa bir süre içinde pek fazla izlenen ve derhal Diyanet İşleri başkanlığına çok ağır ithamda bulunan eleştirilerin, yapıldığı video hakkında araştırma yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet basın hesabından Referandum da Evet Diyen İmamlar şeklinde sosyal medya da yer alan cübbeli sarıklı kişilerin Başkanlığımızla hiçbir ilişkisi yoktur diyerek gereğini açıkladı.

Diyanet işleri Başkanlığı üzerinden halka mesaj vermek isteyen bu video hakkında derhal araştırma ve soruşturma başlatılarak gereğinin her türlü yapılacağını da ifade eden Başkanlık kurumumuzu böyle bir konuya karıştıranlar cezasını bulacaktır dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı