SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Ege Yine Sallandı

Ege denizinde bu gece yarısı yine bir sallantı meydana geldi. Olay ise İstanbul Kandilli rasathanesi tarafından açıklanırken aynı zamanda geçtiğimiz son 20 gün içerisin de Ege de meydana gelen bu depremlerin ise olası bir fay hattını tetikleme durumu da değerlendirildi.

Ege Yine Sallandı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 26 Şubat 2017 - 11:42 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

Merkez Üssü olarak son 20 günde bayağı bir fazla sallanan Çanakkale Ayvacık ilçesi olsa da Çanakkale ve merkezinde ise bayağı bir hissedildi. Uzmanlar tarafından verilen bilgiler ve Kandilli rasathanesine göre yaklaşık olarak on gün önce gerçekleşen 5,3 büyüklüğünde ki deprem sonrasında bu gibi depremlerin azalarak bir 10 gün daha devam edebileceği buna göre tedbiri elden bırakmamak için kesin olarak evlere girilmemesi gerektiği ifade edildi. Bu sebep ile evlerinden olan Ayvacıklılar bir on gün daha evlerine girmeyerek çadırlarda yaşamaya devam ederken yine bir sallantı daha gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre ise bu gece sabaha karşı saat 04:57 civarların da meydana gelen deprem ise yerin yaklaşık olarak 7.01 kilometre gibi bir derinliğinde meydana geldi.
Yine Başbakanlık Afet ve Acil Durum yönetmeliği başkanlığı olay yerinde hemen vatandaşları sakinleştirerek direkt olarak güvenlik önlemleri aldı. Buna göre kandilli rasathanesi yaptığı açıklamada ilerleyen günlerde bu gibi şiddeti azalarak yaşanacak olan depremler sonrasın da Çanakkale halkı rahat bir nefes alabilecek. Fakat olası çok düşük de olsa bu depremlerin diğer fay hatlarını tetikleme ihtimalide bulunmakta.Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA