SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Emekli Albay’ın Evi Adeta Bir Cephanelik Gibi

Ankara ilinin Çankaya ilçesi içerisinde emekli bir tane albaya ait evde çok fazla sayıda silah ile birlikte patlayıcı ve de mühimmatlar ele geçirildi.

Emekli Albay’ın Evi Adeta Bir Cephanelik Gibi
Bu haber Vedat Soylu tarafından 01 Mart 2017 - 17:30 'de eklendi ve 345 kez görüntülendi.

Gözaltına alınmış olan zanlı, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. Bir tane ihbarı değerlendirmiş olan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Organize Suçlar ile Mücadele Şubesinin ekipleri ise, Çankaya ilçesinde yer alan İlkbahar Mahallesi’nde bulunan emekli bir hava albay T.A.E’ye ait olan eve operasyon gerçekleştirdi.Evde yapılmış olan arama kapsamında 1 tane kalaşnikof tüfek, 1 kalıpta dinamit, 5 tane el bombası, 3 tane sis bombası, 1 tanesi ruhsatsız 4 tane tabanca, aralarında uçaksavar ve de ağır silah mühimmatının da yer aldığı 805 tane değişik çap ve de markalarda mermi, 15 tane komando bıçağı, 1 tane lazer noktalayıcı, 1 tane elektronik mesafe ölçer, 3 tane elektronik nesne ölçer ve de 1 tane askeri telefon ele geçirilmiş olduğu açıklandı. Gözaltına alınmış olan emekli albayın sorgusu içinde, silahlara meraklı bir durumda olduğunu o sebeple evinde biriktirmekte olduğunu söylediği açıklandı. Emniyette yapılan işlemlerinin hemen sonrasında mahkemeye sevk edilmiş olan albay E, tutuklanıp cezaevine götürüldü.

Diğer yandan farklı bir ihbar üstüne, Gıda ile İhtiyaç Maddelerinin Ankara Toptancılar (GİMAT) halinde yer alan bir adreste arama gerçekleştiren organize suçlar ile mücadele ekipleri ise, ruhsatsız 2 tane pompalı tüfek ve de 2 tane tabanca ile birlikte bu silahlara ait çok fazla sayıda mermi ve de şarjörleri ele geçirdi. Olayla alakalı olarak 4 kişide gözaltına alındı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı