SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Erdoğan: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’da Havalimanından Kaçıyordu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen 4.TÜGVA Gençlik Buluşması Programı’nda konuştu.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’da Havalimanından Kaçıyordu!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 27 Mart 2017 - 17:09 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen 4.TÜGVA Gençlik Buluşması Programı’nda konuştu.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki bir iddiayı ilk kez dile getirdi. 15 Temmuz’da Kılıçdaroğlu’nun “kaçtığını” savunan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu sen neredeydin? Atatürk Havalimanı’ndan kaçıyordun. Halbuki biz seninle orada buluşabilirdik. Ama yoktun” ifadesini kullandı. Anayasa referandumuna ilişkin açıklamalarında da Kılıçdaroğlu’nu hedefine alan Erdoğan “Bu zat bir yalan makinesidir. Akşam başka, sabah başka. Utanmadan, sıkılmadan diyorlar ki ‘Sabah, öğle, akşam benimle uğraşıyorlar’ Ya uğraşılmayacak gibi değil ki, sabah, akşam yalan söylüyorlar. Yaşlı amcaları kandırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Öte yandan İsviçre’deki PKK yanlılarının gösterisinde açılan çirkin pankarta değinen Cumhurbaşkanı “İsviçre’deki posterde şakağıma silah dayayanlar kimse burada da onlarla beraber yürüyenler… Onlar burada da işbirilği yaptılar. Gençler soruyorum ‘hayır’ diyenler kim? Kandil… Kandil’in verdiği talimatta Avrupa’da ve Türkiye’de Pensilvanya ‘hayır’ diyor. Onlar ‘hayır’ dediğine göre biz doğru yoldayız” diye konuştu. Erdoğan, Suriye ve Irak’ta yaşananları hatırlatarak, “Yüzyıl önce Arapça konuşan, faaliyet gösterdiği yerin insanları gibi giyinen Lawrence vardı. Bugün de cübbeli, sakallı, hoca ve alim kılıklı modern Lawrenceler aynı şeyi yapıyor. Bir asır evvel Sykes ile Picot arasında yapılan gizli anlaşmalar vardı, bugün de kapalı kapılar arkasında süren kirli pazarlıklar var” ifadelerini kullandı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA