SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Erdoğan’dan Almaya’ya Rest!

Anadolu Yayıncılar Derneği üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, demokrasi, özgürlükler, terörle mücadele, basın özgürlüğü gibi pekçok alanda sınıfta kalan ve art arda skandallara imza atan Avrupa’ya çok önemli bir uyarıda bulundu.

Erdoğan’dan Almaya’ya Rest!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 22 Mart 2017 - 14:05 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Anadolu Yayıncılar Derneği üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, demokrasi, özgürlükler, terörle mücadele, basın özgürlüğü gibi pekçok alanda sınıfta kalan ve art arda skandallara imza atan Avrupa’ya çok önemli bir uyarıda bulundu.Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel’e tepki gösterdiği açıklamasında “Medya mensubu adı altında ajanlık yapanlara, terör örgütlerine militanlık yapanlara asla taviz vermeyeceğiz. Düşünün bir ajan terörist geliyor, neymiş basın mensubuymuş. Bir ay Almanya’nın İstanbul konsolosluğu rezidansında misafir ediliyor. Tam da Cumhurbaşkanlığı Köşkünün yakınında. Ve Şansölye diyor ki bizim bir çifte vatandaş olan gazetecimiz var, onu bırakın! Ben size 4 bin 500 teröristin listesini verdim ve iadesini istiyorum dedim. Dedi yargı bakıyor. Bizde de yargı bakıyor. Bizde yargı bağımsızdır. Şu an bu kişi içeride. Bu süreç böyle devam edecek. Sen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Bakanlarına kapılarını kapatıyorsun. Hollanda’nın yanında duruyorsun. Peki, Sen Hollanda’nın yanında mısın? Güzel bende halkımın ve hakkın yanındayım. Bu böyle devam edecek.” sözlerine yer verdi.

Erdoğan, parlamenter demokrasi tartışmalarına ilişkin, “Aslında parlamenter demokrasi diye bir şey olmadı bu ülkede. Ne oldu? Parlamenter demokrasi ile vesayet sistemi oldu. Bunu yaptılar.” dedi. “Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir.” diyen Erdoğan, “Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz.” değerlendirmesinde bulundu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı