SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Esad’ı Aradım ve Dedim ‘’Kİ’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan körfez ülkelerine ziyaretinin ilk durağı olan Bahreyn de gazeteciler ile bir araya geldi.

Esad’ı Aradım ve Dedim ‘’Kİ’’
Bu haber Toprak Çınar tarafından 14 Şubat 2017 - 13:16 'de eklendi ve 497 kez görüntülendi.

Gazetecilerden bir tanesinin Suriye Lideri Beşar Esad ile ilgili olarak şu soruyu yöneltti. Suriye Lideri Beşar Esad ile daha öncesin de birlikte çekilmiş olduğunuz fotoğraflar bulunmakta ve daha öncesinde ikinizin ikili aile yapısı olarak ta sıkı olduğunuz açıkça orta da idi, bu durumda Esad’ın ülkesinde yapmaya başladıklarına karşın telefon görüşmeniz de ne oldu?
Gazetecinin Sorusu…
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Körfez ülkelerine yaptığı ziyaret turu sırasında ilk olarak durağı Bahreyn oldu. Burada Kral Hamad Bin İsa Al Halife ile birlikte basın açıklamasında bulundu. Daha sonra Gazetecinin şu sorusu ise dikkatleri çekti. Bu gün halen Suriye de bir lider olan Beşar Esad İle yaptığınız telefon görüşmesin de neler oldu?
Aradım ve Dedim Ki…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ben Esad’ı aradığımda o gün Perşembe günü idi yani yarın Cuma günü olacaktı. Esad’a Esad gel bu işten vazgeç bu yaptığın doğru değildir kendi ülkenin vatandaşlarını kendin vuruyorsun bak halkın huzurlu bir hayata hasret kaldı. Yapma vazgeç bu bir oyundur dedim. Fakat Esad yok o yok bu onlar teröristtir falan dedi. Ertesi gün Cuma namazı vaktinde 300 kişiyi vurdular bizde ilişkimizi kestik dedi. Burada sadece bir diplomasi arayışımız vardır dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı