SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Eski Nüfus Cüzdanları İle İlgili Önemli Açıklama

Yeni kimlik işlemlerinin gündeme gelmesiyle birlikte İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya eski nüfus cüzdanları ile ilgili bir açıklamada bulundu. Kaya, nüfus cüzdanlarının ve geçici bulunan kimlik belgelerinin, yeni kimlikler alınana dek geçerli olacağını dile getirdi.

Eski Nüfus Cüzdanları İle İlgili Önemli Açıklama
Bu haber Atakan Akgün tarafından 23 Ocak 2017 - 15:47 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.

Yeni kimliklerin gündeme gelmesi ile birlikte vatandaşlarda da merak uyandırdı. Şu an elimizde bulunan eski kimlikler hala geçerliliğini koruyor. Bu konuya istinaden İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya açıklamada bulundu. Kaya, mevcut bulunan eski nüfus cüzdanları ile geçici kimlik belgelerinin, yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını teslim alıncaya dek geçerli olacağını dile getirdi.”BÜTÜN İŞLEMLERDE ESKİ KİMLİĞİNİZDEN YARARLANABİLİRSİNİZ”
İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya tarafından yapılan yazılı açıklamada ”Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı yaygınlaştırmasına ülke genelinde 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlanmıştır. Müdürlüğümüze ve ilçe nüfus müdürlüklerine yapılan şikayetlerde 2017’de Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecek olan öğrenci adayları ile pasaport, vize ve diğer tüm işlemlerde ‘mevcut nüfus cüzdanı’ ile ‘geçici kimlik belgesi’nin geçerli olmadığı yolunda vatandaş mağduriyetine neden olan uygulamalarla karşılaşıldığı anlaşılmaktadır.

Nüfus cüzdanının kaybolmuş, tahribata uğramış ya da kullanılamaz bir duruma gelmiş olması dışında, mevcut soğuk damgalı nüfus cüzdanları ve geçici kimlik belgeleri, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları teslim alınıncaya dek geçerli olmaktadır.” dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı