SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Et Fiyatları Düşüyor!

Bakan Faruk Çelik, et spekülatörleri yüzünden fiyatların yüksek olduğunu ifade ederek devletin kasaplara kilosu 22.5 liradan et vereceklerini açıkladı.

Et Fiyatları Düşüyor!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 25 Mart 2017 - 19:26 'de eklendi ve 715 kez görüntülendi.

Bakan Faruk Çelik, et spekülatörleri yüzünden fiyatların yüksek olduğunu ifade ederek devletin kasaplara kilosu 22.5 liradan et vereceklerini açıkladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kırmızı et fiyatlarıyla ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Bakan Çelik et fiyatlarına el attıklarını ifade ederken yeni bir hamle yaparak kasaplara kilosu 22.5 liradan et vereceklerini bildirdi.Geçtiğimiz günlerde TESK başkanı Bendevi Palandökenin kırmız et satışlarındaki KDV oranının toptan satışlarda olduğu gibi yüzde 1’e düşürülmesini talep etmesinden sonra yeni bir açıklama Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten geldi. Kırmızı et piyasasında spekülatif haberler ile piyasada olumsuz hava estirmeye çalışanlara izin verilmeyeceğini belirten Çelik bu konuda gerekli çalışmaların başlatıldığını söyledi. Yaptığı açıklamada Türkiye’de yeterli miktarda kesim olgunluğuna erişmiş büyükbaş hayvan olduğunun altını çizen ve bu konuda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Çelik, piyasalarda oluşturulmaya çalışan olumsuz etkinin farkında olduklarını ancak buna kesinlikle izin verilmeyeceğini bundan sonraki süreçte Et ve Süt Kurumu’nun devrede olacağını sözlerine ekledi.

Buna rağmen son günlerde spekülatörlerin boş durmadığını vurgulayan Çelik, “Kırmızı et piyasasında fiyatlarları tırmandırma gayreti içinde olanları görmezden gelemeyiz. Piyasaları speküle edici girişimlere kesinlikle izin vermeyeceğiz. Et ve Süt Kurumumuz devreye girmiş bulunuyor. Pazartesiden itibaren, kasaplarımıza kilogramı 22,5 lira fiyatla taze karkas sığır eti, yemek ve et sanayicilerine de 20,5 lira fiyatla dondurulmuş karkas sığır eti satışı yapılacak” değerlendirmesinde bulundu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı