SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Evlilik Programları TBMM Komisyon’unda!

TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde, evlilik ve izdivaç programlarının aile kurumuna olumsuz etkilerini araştırmak, incelemek üzere alt komisyon kuruldu.

Evlilik Programları TBMM Komisyon’unda!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 23 Şubat 2017 - 18:54 'de eklendi ve 360 kez görüntülendi.

TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde, evlilik ve izdivaç programlarının aile kurumuna olumsuz etkilerini araştırmak, incelemek üzere alt komisyon kuruldu. Evlilik programları son dönemde Türkiye’de en çok tartışılan konuların başında geliyor. Çok fazla izleniyor olması, kanal yönetimleri için kazanç anlamına geliyor. Bu nedenle her yeni yayın döneminde yeni bir evlilik programı daha kanalların program akışına ekleniyor. Ancak toplumsal ve sosyolojik açıdan da eleştirilerin arkası kesilmiyor.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Evlilik ve izdivaç programlarına yönelik şikayetler sonrasında inceleme komisyonu kuruldu. Evlilik ve izdivaç programlarının evlilik ve aile kurumuna yönelik olumsuz etkilerine yönelik alt komisyon kurulacak. Televizyonlardaki evlilik ve izdivaç programlarında aile bütünlüğünü bozan unsurlar, hukuka, kadın haklarına ve ahlaka aykırı durumlar olduğuna yönelik bir çok şikayet dilekçesi geldi.

Geçtiğimiz günlerde “Söylemezsem Olmaz” adlı programın sunucularından Nihat Doğan’ın “evlilik programlarına katılanların çoğu “eskort” demesi üzerine, programa gelen tepkiler büyüdü. TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır, konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu. Satır, izdivaç programlarıyla ilgili çok sayıda şikayet dilekçesi geldiğini belirtti. İzlenme oranı yüksek olduğu için neredeyse her kanalda kendisine yer bulan evlilik programlarıyla ilgili; “ Televizyonlardaki evlilik ve izdivaç programlarında aile bütünlüğünü bozan unsurlar var. Hukuka, kadın haklarına ve ahlaka aykırı yayınlar var. Meclise ulaşan dilekçelerle bu konuda inceleme yapma zarureti doğdu.” dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA