SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Ezan Yasaklanıyor

İsrail her geçen gün bir yasağa veya fiyaskoya imza atmaya devam ediyor. İsrail işgal etmiş olduğu Müslüman kesimin çoğunlukta olduğu yerler yerleşim yeri kurmakla geçtiğimiz günlerde dünya gündemine gelmiş ve bütün Müslüman ülkeler tarafından tepki almıştı. Yine Geçtiğimiz günlerde İsrail ezan- ı şerifi rahatsızlık veriyor gibi bahaneler ileri sürerek yasaklamak için bazı milletvekillerinin meclise taşıması ile gündeme geldi.

Ezan Yasaklanıyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 15 Şubat 2017 - 10:30 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.

İsrail bazı milletvekillerinin ezan-ı şerifi rahatsızlık veriyor gerekçesi başvurduğu mahkeme ile birlikte bunu meclis gündeminde tartışmış ve yasaklanmasına kara vermişti. Fakat bazı sağcı Yahudi milletvekilleri bu karara itiraz ederek eğer bu şekilde bir uygulama yapılırsa Yahudiler bazı önemli günler de kiliselerden yükselen çan seslerini de yasaklaması gerektiğini ifade etti. Bu itirazın üzerine İsrail hükümet yetkilileri o halde gece saat 23:00 ile sabah 7:00 saatleri arasında ezanın sesli ve minarelerden okunması yasağını gündeme taşıdı. Filistin din işleri ve Filistin’in önde gelen imamları minarelerden müezzinleri indiremezler vallahi ölsek de o ezan-ı şerifi okuyacağız açıklamasında bulundu.

Tüm dünya Müslüman ülkeleri art arda açıklama yaparken bir açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmezden geldi. Mehmet Görmez Tüm İslam ülkeleri müezzin olur Filistin’e gelir dedi. Görmez bu yapılan resmen bir provoke olayıdır dedi. Görmez böyle bir yasağı düşünmek bir yana bir de mecliste tartışmaya açmak dahi saygısızca bir davranıştır ifadelerini kullandı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA