SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Fabrikada Zehirlendiler

Konya da bir deterjan fabrikasında çalışan işçiler dün gece saatlerinde zehirlendiler. Deterjan fabrikasında çıkan bu olaya tüm çalışanları tedirgin etti. çalışanlardan bir kısmının zehirlendiğini anlaması üzerine birçok çalışan aynı şikayetler ile karşılaşınca olayın büyük bir vaka olduğu ortaya çıktı.

Fabrikada Zehirlendiler
Bu haber Toprak Çınar tarafından 16 Şubat 2017 - 7:04 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

Konya da deterjan üreten fabrika da henüz yetkililer ve görevliler tarafından nedeni belirlenemeyen bir olay dolayısı ile çalışanlardan 34 kişi zehirlendi ve bu sebep ile hastaneye kaldırıldı. Olay ise Merkez Selçuklu ilçesi Organize Sanayi Bölgesin de meydan geldi. Organize sanayi sitesinde bulunan ve deterjan ürettiği bilinen fabrikada henüz bilinemeyen neden ile çalışanlardan 34 zehirlendi ve bu sebep ile hastaneye kaldırıldı. Fabrika vardiyasında çalışan işçiler iddiaya göre önce mide bulantısı sonrasında ise baş dönmesi şikayetlerinde bulunmaya başladı. Bu gibi şikayetler devam ederken bir anda rahatsızlanan bazı işçiler için fabrikaya 112 acil yardım ekipleri çağırıldı. Bu sırada ise rahatsızlanan işçi sayısının artması ile birlikte olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri yönlendirildi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından zehirlenen işçilere ilk müdahale olay yerinde fabrikada yapılsa da sayının giderek artması üzerine hastalar derhal hastaneye sevk edildi. Hastaneye götürülen çalışanlara yapılan tahlil ve tetkikler sonucunda olayın bir zehirlenme vakası olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine fabrika da incelemeler başlatıldı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı