SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Faruk Çelik’ten GDO Açıklaması!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Adana’daki ekmekte GDO bulunduğu yönündeki iddialara cevap vererek, “Adana’da ekmekte herhangi bir GDO tespit edilmemiştir” dedi.

Faruk Çelik’ten GDO Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 23 Mart 2017 - 19:53 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Adana’daki ekmekte GDO bulunduğu yönündeki iddialara cevap vererek, “Adana’da ekmekte herhangi bir GDO tespit edilmemiştir” dedi. Şanlıurfa milletvekilleri ile basın açıklaması yapan Bakan Faruk Çelik, Adana’da üretilen ekmekteki bir katkı maddesinin genetiği değiştirilmiş organizmalı (GDO) soya içerdiği iddialarına cevap verdi. Bakan Çelik, “Adana’da ekmekte herhangi bir GDO tespit edilmemiştir” dedi.Şanlıurfa’da referandum çalışmasını yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Bakan Faruk Çelik, Adana’da üretilen ekmekteki bir katkı maddesinin Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı (GDO) soya içerdiği iddialarına cevap verdi. Bakan Çelik, Adana’da gündeme gelen haber üzerine hem katkı maddesi üreten firmadan, hem de ekmek ve unlu mamuller üreten işletmelerden numuneler alınarak incelendiğini söyledi. Çelik, Türkiye’de GDO’lu ürün üretilmesinin yasak olduğunu, sadece Bio Güvenlik Kurulu’nun verdiği kararla kısmi yem açığının kapatılmaya çalışıldığını anlattı.

Geçmişte ve son dönemde yapılan incelemelerde de ekmekte GDO tespit edilmediğini vurgulayan Çelik, “Katkı maddesi üreten 5 firma var. Onlarla ilgili de gerekli incelemeyi yaptık. Onlardan da 4 firmada GDO söz konusu değildir. Katkı maddesi üretmek serbest ama GDOsuz olması kaydıyla üretebilirsiniz. Bu çerçevede yaptığımız son incelemede 5 firmanın 4’ünde rastlanmamıştır. Bahse konu bir firmayla ilgili GDO tespiti yapılmıştır, gerekli adli işlemlerde yapılmıştır. Vatandaşlarımız bu konuda emin ve rahat olmalarını rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı