SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Fikri Işık’tan Bedelli Askerlik Açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık son zamanların gündem maddesi olan bedelli askerlik açıklaması yaptı.

Fikri Işık’tan Bedelli Askerlik Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 09 Mart 2017 - 21:18 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık son zamanların gündem maddesi olan bedelli askerlik açıklaması yaptı.Milli Savunma Bakanı Fikri Işık katılmış olduğu televizyon programı aracılığı ile kendilerine yöneltilen bedelli askerlik çalışmalarının olup olmadığı yönünde ki soruya şu anda böyle bir çalışmanın gündeminde olmadığını ifade ederek. 2 milyon 800 bin kişinin meşru sebep ve 450 bin kişinin ise bakaya durumlarından dolayı askerliğini tecil ettirdiğini belirtti. Yine Bakan Fikri Işık Fırat Kalkanı Harekatı ve terörle mücadele operasyonlarına devam ederek her bireyin askerliğin vatan borcu olarak görmesi gerektiğini ve askere gitmesi gerektiğini duyurdu.

Bugüne kadar askerliğini tecil ettirenlerinin sayısı hakkında açıklamada bulunan Bakan Işık, 2 milyon 800 bin kişinin çeşitli sebeplerden dolayı askerliği tecil ettirdiğini dile getirdi. Bakan Fikri Işık, bakaya sayısının da 450 bin civarlarında olduğunu aktarırken vatani görevi yerine getirmenin önemine vurgu yaptı.Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir programda ifade ettiği, “Başbakan bir partiden, cumhurbaşkanı başka bir partiden olursa doğacak çatışmaları niye anlatmıyorsunuz” sözlerini değerlendiren Işık, “Gaf olarak nitelendiremeyiz. Gaf bir kelimeyle olur. Kılıçdaroğlu ‘evet’ için iyi bir propaganda yapmış ama bilmeden yaptı herhalde. Kılıçdaroğlu’nun bu konuya çalışmadığının göstergesi olarak algılıyorum. Bu sistemin en önemli özelliği devletteki iki başlılığı ortadan kaldırması. Devlet başkanlığı ile hükümet başkanlığını birleştirmek. Aslında haklı söylemiş Kılıçdaroğlu” şeklinde konuştu.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı