SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Hatay da 40 Küçükbaş Hayvan Kestiler

Hatay da vatandaşlar tepeye çıkarak 40 küçükbaş hayvan kestiler ve dua ettiler. Hatay’ın Hassa ilçesin de vatandaşlar bu kadar susuz bir dönemi ilk defa geçirdiklerini belirtti. İlk defa bu kadar zor bir kış geçirdikleri ve ilk defa bu şekilde yağmursuz bir döneme rast geldiklerini belirtti.

Hatay da 40 Küçükbaş Hayvan Kestiler
Bu haber Toprak Çınar tarafından 27 Şubat 2017 - 10:16 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Hatay’ın Hassa İlçesinde meydana gelen olay yıllar sonra ilk defa bu şekilde bir kış geçirdiğini belirten vatandaşlar yağmur duasına çıktılar. Çıkılan yağmur duasından imamlar ve vatandaşlar çoğunluklu katılarak eşlik etti. Ardıçlı mahallesi ziyareti esnasında halk bir araya geldi. Tepe mahallesinde köy halkı ve ilçe halkı gelerek önce namaz kıldı sonra kesilen 40 küçükbaş hayvanın kesilmesi ile birlikte tepeye çıkarak yağmur duasına çıkarak yağmur duası yaptılar. Köy muhtarından alınan bilgiye göre uzun zamandır böyle bir susuz kış geçirmediklerini bu sebeple hayvanların çok fazla susuzluk çektiğini anlattı. Ayrıca köy muhtarı fazla bir katılım 40 küçükbaş hayvan keserek bu dua için hayır yaptıklarını anlattı.

Hatay da vatandaşların çıktığı yağmur duasın da meydana gelen görüntüler ise akıllara durgunluk veren cinsten oldu. Hatay Hassa halkı bu sene ki kış ayının çok zor olduğunu ve yağmursuz geçtiğini belirtirken aynı zamanda hayvanların ve kendilerinin de çok zor bir kış geçirdikleri eğer kış ayları bu şekilde ise yaz aylarında sıkıntı çektiklerini anlattı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı