SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Hediye Takımla Kaydılar

Tunceli Pülümür’e bağlı olan Kocatepeli gençler artık kayak yapmaya başladı. Kocatepe ise Tunceli Pülümür’e bağlı olan ve 2 bin rakımlı bir yer. İstanbul da yaşayan ve elektronik mühendisi olan Hıdır Karadağ 6 yıl önce gittiği Tunceli Pülümür’e bağlı Kocatepe de gençlere dört adet hediye kayak takımı verdi.

Hediye Takımla Kaydılar
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Şubat 2017 - 13:30 'de eklendi ve 349 kez görüntülendi.

6 yıl önce köyüne giderek kayak yapan Elektronik Mühendisi Hıdır Karadağ kayak yaptıktan hemen sonra dört adet kayak takımını hediye etmesi ile başladı köyün gençleri slalom yapmaya. Hıdır Karadağ altı yıl sonra geriye dönüp baktığında ise köyde nerede ise hemen herkes bir kayak takımına sahip ve kaymayı gerçekten profesyonel bir sporcu gibi yapıyorlar. Dağ köyü olan bu köyde gençler hediye edilen kayak takımları ile birlikte kendilerine açtıkları 3 bin metre takımlı üç piste tırmanarak oradan aşağı inmeye başladıklarını ve hatta ilk başlarda biraz zor olsa da sonrasında gayet iyi olarak bu işi yaptıklarını ifade ettiler. Tabi ki sadece onlar değil köyün ihtiyar delikanlıları da bu işin içinde yer alıyor. 60 yaşında bir kişi eskiden tahtalar ile kayardık faka şimdi bunlar ile kayıyoruz dedi.

Hıdır Karadağ ise profesyonel olarak bir kayak sporcusu ve kayak federasyonuna bir de sporcu bulamıyoruz diye sitem ediyorsunuz burada gerçekten ülkeyi her yerde temsil edebilecek sporcular bulunuyor diyerek çağrı da bulundu.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA