SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Hiç Kimse O Haini Savunmamakta

FETÖ’nün elebaşısının yasal mecburilik gereğince avukatlığını yapmakta olan Mehmet Batak: Baroların atamış olduğu 150 tane avukat, Gülen’i savunma işini reddetti.

Hiç Kimse O Haini Savunmamakta
Bu haber Vedat Soylu tarafından 27 Şubat 2017 - 15:00 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.

FETÖ’nün elebaşısının yasal mecburilik gereğince avukatlığını yapmakta olan Mehmet Batak: Baroların atamış olduğu 150 tane avukat, Gülen’i savunma işini reddetti.Şike kumpasının davası kapsamında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in avukatlığını yapmakta bulunan Mehmet Batak açıklamalar yaptı. Batak açıklamasında; ”Gülen için yapılabilecek hiç bir şey bulunmuyor” ifadelerine yer verdi, fakat yargılamanın ilerlemesi amacıyla baro tarafından verilen mecburi avukatlık görevini üstlenmiş olduğunu belirtti.

Avukat görevindeki Batak, Şike kumpası davası içerisinde Gülen’i kendisinden daha önce 10 tane avukatın reddetmiş olduğunu, Türkiye genelinde devam eden davalarda ise baro tarafından atanmış olan 150 tane avukatın Gülen’i savunma işini reddettiğini açıkladı. Baroların ise artık istifaları geri çevirmek mecburiyetinde kalmış olduğunu da dile getirdi. Kendisinin de yargılamanın ilerleyebilmesi amacıyla kabul ettiğini açıkça vurguladı. 15 Temmuz tarihindeki darbe girişiminin hemen sonrasında Fethullah Gülen’in avukatlarından bir kısmı kaçmış, diğerleri ise avukatlığını bırakmış idi.Neden kabul ettiğiyle alakalı olarak ise; ”Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisine Marmaris ilçesinde suikast düzenleyen kişileri ”vur” emri gibi bir hakkı olmasına karşın yargılanmalarını, adaletin önüne çıkmalarını istemiş olduğunu okudum. Bu belirttiğim haberi okuduktan sonrasında İstiklal Caddesi’nde yer alan baromuzun kapısının önünde durdum. Kendisine suikaste kalkışmış olanları ”vur” emrinin yerine adalete teslim etmiş olan bir Cumhurbaşkanımız var iken, bu yapmış olduğumun hiç birş ekilde doğru olmadığını da anladım.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı