SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Hürriyet’e O Manşetten Dolayı Soruşturma!

Başbakan Binali Yıldırım, hafta sonunda basında yer alan ”Karargah rahatsız” haberi sonrası Orgeneral Akar’la bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Programda yer almayan sürpriz görüşmeden hemen sonra Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Hürriyet gazetesinin ‘karargah rahatsız’ manşeti hakkında soruşturma başlattığı haberi geldi.

Hürriyet’e O Manşetten Dolayı Soruşturma!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 27 Şubat 2017 - 18:07 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, hafta sonunda basında yer alan ”Karargah rahatsız” haberi sonrası Orgeneral Akar’la bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Programda yer almayan sürpriz görüşmeden hemen sonra Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Hürriyet gazetesinin ‘karargah rahatsız’ manşeti hakkında soruşturma başlattığı haberi geldi.Haberin, Türkiye’nin birçok terör örgütüyle yurt içinde ve yurt dışında mücadele ettiği bir dönemde ve daha da önemlisi 16 Nisan’daki halk oylaması öncesinde hem hükümeti hem de referandum sürecini etkilemeye yönelik çok önemli bir muhtıra niteliği taşıdığı kaydedilen dilekçede, askeri kaynaklar olarak tanımlanan cunta yapılanması üyelerinin tespit edilerek, ”Cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmaları istendi.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, ”25 Şubat 2017 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayımlanan ‘karargah rahatsız’ başlıklı haber içeriğinde bahsedilen karargahın hükümetin icraatlarını önlemeye yönelik bir cunta yapılanması olabileceği izlenimi edinildiğinden ve bu hususta bir şikayet dilekçesi verilmesi de nazara alınarak konu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.” denildi.Hürriyet gazetesinin ‘Karargâh rahatsız’ manşeti il ilgili dün Kahramankazan’da da düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Manşetlerle hükümetlere ayar verirlerdi. AK Parti geldi manşetlerle hükümet kurmak tarih oldu” açıklamasında bulunarak tepkisini dile getirmişti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı