SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İçişleri Bakanı Soylu’dan Terör Değerlendirmesi!

Bakan Soylu, AK Parti Rize İl başkanlığınca kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Soylu’dan Terör Değerlendirmesi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 18 Mart 2017 - 17:03 'de eklendi ve 289 kez görüntülendi.

Bakan Soylu, AK Parti Rize İl başkanlığınca kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.Hakkari’de, Yüksekova’da ve Şırnak’ta toplantıya katıldığını, yoğun yağışa rağmen toplantıya katılanların ayrılmadığını aktaran Soylu, “Bu bir haykırıştır. Terörün baskısına karşı bir haykırıştır. Milletin birliğine karşı bir haykırıştır. ‘Artık yeter’ diyenlerin haykırışıdır. ‘Sömürülmekten, korkutulmaktan, ürkütülmekten birliğimize ve beraberliğimize hücum edilmesinden bıktık’ diyenlerin haykırışıdır.” diye konuştu.

Konuşmasında PKK’ya yapılan operasyonlara da değinen Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirterek, “Şu anda 30’un üzerinde operasyon var. Son 2 günde yaklaşık 700 PKK ve KCK’lının şehir bağlantıları tespit edildi ve hepsi gözaltına alındı. Devlet, milletin ortaya koyduğu iradeyle çalışmaya aynı kararlılıkla devam etmektedir” dedi. Sabah saatlerinde özel uçakla Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, parti otobüsüne binerek Rize’ye hareket etti. Rize kent girişinde oluşturulan kontrol noktasında görev yapan polislerle selamlaşan Bakan Soylu, yetkililerden bilgi aldı, narkotik köpeği Hektor’u sevdi, ardından da polislerle birlikte anı fotoğrafı çektirerek başarı dileklerini iletti.Öte yandan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı olduğunu anımsatan Soylu, “Çanakkale hem bir savaştır, Çanakkale aynı zamanda hem de bir derstir, hem bir nasihattir. Bu toprakların üzerinde ne emeller olabildiğini, milletin hangi bedelleri ödediğini, yarın da nelerle karşılaşılabileceğini bize en çıplak haliyle gösteren bir örnektir Çanakkale.” ifadesini kullandı.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı