SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İçişleri Bakanlığı Yönetmeliği Gazetede

İçişleri Bakanlığı tarafından kısa bir süre önce hazırlanan ve hazırlanmasının kısa bir süre sonra biteceği bittikten sonra ise resmi olarak gazete de duyuracağını açıkladığını o yönetmelik değişikliği artık resmi gazetede yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı Yönetmeliği Gazetede
Bu haber Toprak Çınar tarafından 24 Şubat 2017 - 12:48 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Yayınlanan haber göre ise E- Devlet kapısı üzerinden alına nüfus kayıt örnekler ile beraber yerleşim yeri belgeleri nüfus müdürlüklerinden alınış belge ile birlikte aynı hukuki değere sahip olacak.
İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen yeni yönetmelik artık resmi gazeteye resmen duyuruldu. Yapılan duyuruya göre ise hem E-Devlet kapısı üzerinden alınan bilgiler ile ilgili olarak değişiklik yapılırken aynı zamanda bazı maddelerinde de değişiklik yapıldı. Buna göre ise İçişleri bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği şu şekilde belirtildi. Söz konusu olunan kanunun yönetmelik kapsamın da yürürlüğe girmesi ise 4721 sayılı Türk medeni kanunu ile birlikte 5490 sayılı Nüfus hizmetleri kanunu uyarınca 6 Şubat tarihinde yürürlüğe girilmesi onaylandı. Buna göre ise 2006 yılında yine İçişleri bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan kişinin Nüfus hizmetleri konusu hakkında değişikliğe giderek yeni düzenleme yapıldı.
Yapılan yeni düzenlemenin eski haline göre nüfus kayıt örneklerini direkt olarak Kimliğiniz ile birlikte giderek Nüfus Müdürlüklerinden almanız gerekmekte ve bu sayede de birçok zaman kaybına uğramanız yaşanıyordu. Fakat yeni değişiklik ile birlikte nüfus kayıt örneği E-Devlet kapısı üzerinden alınanilecek.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı