SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İddianame de Çarpıcı Detay

15 Temmuz darbe girişiminin başında bulunan iki büyük isim ile ilgili olarak çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

İddianame de Çarpıcı Detay
Bu haber Toprak Çınar tarafından 05 Mart 2017 - 10:22 'de eklendi ve 311 kez görüntülendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan dosya da öyle bir detay çıktı ki herkes şaşırdı. Darbe girişiminin bir numarası olarak bilinen Akın Öztürk ve menfez paşası Zekeriya Kuzu Kanka olarak biliniyor.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanmış olan Karargah iddianame dosyasında FETÖ terör örgütü firari imamı olarak bilinen Adil Öksüz isimli kişinin 2015 yılında Ankara’ya giderek farklı isimler ile görüştüğü fakat bu kadarı ile kalmayıp 15 Temmuz gününe kadar 13 kez başkente geldiği bilinmektedir.  Hazırlanan iddianame de bir numaralı olarak bilinen sanık Akın Öztürk ve Menfez Paşası olarak bilinen Zekeriya Kuzu isimli komutanın arkadaşlıklarına da yer verildi.  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlana bu iddianame dosyası tam olarak 2 bin 581 sayfa oldğu bilinmekte. 15 temmuz darbe girişimine ait olarak hazırlanan bu dosya da ise çok çarpıcı detaylar yer almakta.

Hazırlanan iddianame dosyasında FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen isimli kişiden darbe emri aldıktan sonra bunu uygulamak için çok sayıda toplantı yaptıklarını buna bağlı olarak birçok plana da bu toplantı aşamasında karar verdiklerini açıkladı. Ali Irmak isimli kişi verdiği 10 adet sahte telefon numarası ile birlikte cuntacı isimlerle haberleşerek yaptıkları planları anlattı. Haberleşmenin bu şekilde sağlandığı da ortaya çıkmış oldu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı