SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

İhraçta HSYK İkilemi

On sekiz kişiden oluşan ve her gün toplanarak karar alan Hakim ve savcılar yüksek kurulu (HSYK) yargının sorunlarını tartışmaya açarken bu sefer ki konuda ise ikilemde kaldı.

İhraçta HSYK İkilemi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 10 Şubat 2017 - 10:03 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

HSYK genel kurulunun ikilemde kaldığı konu ise 400 kişiden oluşan genç hakim ve savcı için ne karar verileceği konusu oldu.
HSYK genel kurulu 400 yeni ve genç hakim savcı için ne karar verileceğini tartışmaya başladı. Her gün yapılan toplantıda ki konularda uzlaşma ile çıkılırken bu sefer ki konuda herhangi bir sonuca varılamadığını açıkladı. karara varılamayan konu ise yaklaşık 400 genç hakim ve savcı oldu. Bu hakim ve savcılar hakkında sonuca varılamama sebebi ise bu hakim ve savcıların geçmişte FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olmaları oldu. Fakat verdikleri ifade de ise bu 400 genç hakim ve savcı zamanında yaptıklarından ‘pişman’ olduklarını dile getirdi. Verdikleri ifade de pişman olduğunu belirten bu yargı mensupları aynı yurtlarda kaldık aynı yurtlarda eğitim aldık dedi ve 2014 yılından sonra hakim ve savcı olan bu kişiler hakkında kurulun vereceği karar bekleniyor.
Bu konu hakkında HSYK genel kurulunun ihtilafa düşmesi bir grup kurul üyesinin ülkemize kast eden FETÖ terör örgütü ile bir vakitler bağlantıları olmuş açığa alınsınlar derken bir diğer grup ise fakat elimizde somut delil yok gerçekten masunlar ise diyerek çekingen davranmakta.Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA