SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İsrail Bir Şubat’ta Ankara’ya Geliyor

Türkiye İle İsrail arasında gerçekleşen ve 2010 yılından bu yana ikili ilişkilerin iyiye gitmesi için çabalayan siyasi mevkiler bu kez tarihte bir ilki yaparak Ankara’ya geliyor. Özellikle Siyasi olarak yapılacak bu görüşme tarihte bir ilk olarak adlandırılabilir. İki ülkenin siyasi bürokratları 1 Şubat Çarşamba günü Ankara da toplanacak.

İsrail Bir Şubat’ta Ankara’ya Geliyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 31 Ocak 2017 - 13:57 'de eklendi ve 450 kez görüntülendi.

Türkiye İsrail ilişkilerinin normal seviyeye gelmesi adına taraflar ilk olarak siyasi düzeyde 2010 yılından bu yana süren iyileştirme ve normalleştirme süreci ile ilgili olarak siyasi seviyede görüşmeler sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu şekilde ifade edilmektedir; Türkiye İle İsrail arasında 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen iyileştirme süreci ile ilgili olarak müsteşarımız ve İsrail dışişleri müsteşarı Yuval Rotem başkanlığında 1 Şubat 2017 Çarşamba günü Ankara da görüşecektir.
Görüşmede sadece Türkiye ve İsrail ilişkileri değil aynı zamanda dünya gündemi de ele alınacak. Bunun yanı sıra bölgesel ve ulusal sorunlar olmak üzer hepsi birlikte görüşülecek. Ayrıca görüşmenin birkaç süreceği ise en çok dikkat çeken detaylardan birisi oldu. Umarız görüşmeler orta doğu da süren demokrasi görünümlü Müslüman katliamını durdurma yönünde bir adım olacaktır. Bu gibi ziyaretlerin artması ve bu şekilde ikili ilişkilerin düzenli bir biçimde gitmesi gerektiğini bu sayede de olası faciaların önüne geçilmesinin planladığı ve temenni edildiği de yine ayrı bir açıklama oldu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı