SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İzmir’de Ki Cinayette 10 Bin Lira Ceza

İzmir de gerçekleşen cinayet olayın da verilen karara göre 10 bin lira ceza kesildi. İzmir Çiğili ilçesinde meydana gelen cinayet olayın da olayın yaşandığı daireyi kiraya veren emlakçıya ceza kesildi. Kesilen ceza ise 10 bin Türk Lirası olarak açıklandı. Gerekçe ise kolluk kuvvetlerine bilgi vermemesi olarak açıklandı.

İzmir’de Ki Cinayette 10 Bin Lira Ceza
Bu haber Toprak Çınar tarafından 30 Ocak 2017 - 6:02 'de eklendi ve 374 kez görüntülendi.

İzmir’in Çiğli ilçesin de meydana gelen ve geçtiğimiz günlerde hem yerel hem de ulusal gazetelerde ve basın dünyasında gündeme oturan cinayet haberinde yeni gelişmeler devam etmekte ve devam ediyor. Alınan bilgiye göre olayın yaşandığı daire ile ilgili dahi karar verildi. Olayın yaşandığı yani cinayetin işlendiği daireyi kiraya veren emlakçı sorguya alındıktan sonra savcılığa sevk edildi. Savcılık ise verdiği kara ile birlikte basında hemen yer alan kararı duyurdu. Emlakçının evi kiraladıktan sonra kolluk kuvvetlerine haber vermediği ortaya çıktı. Bu çıkan netice ise emlakçıya cinayetten dolayı pahalı bir sonuç ortaya çıkardı. Türk Cumhuriyeti Adalet’i bir kez daha işini özveri ile yaptığını göstererek Emlakçıya kolluk kuvvetlerine haber verilmediği gerekçesi ile 10 Bin Lira ceza kesti.

Emlakçı 678 sayılı kanuna göre tüm kayıtlarını ister kiralık ister günlük olmak üzere kullanıma verdiği her tür taşınmaz da tutarak ister günlük ister ise aylık olmak üzere kolluk kuvvetlerine bildirmesi gerektiği ve bu kanuna uymadığı için cezayı aldı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA