SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Jandarma ile Sahil Güvenlik’te ”Başörtü Yasağı” Kaldırıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Personel Yönetmenliğine göre bundan sonra bayan personel yüzlerini kapatmayacak biçimde herhangi bir deseni olmayan başörtüsü takabilecek.

Jandarma ile Sahil Güvenlik’te ”Başörtü Yasağı” Kaldırıldı
Bu haber Hilal Ülker tarafından 21 Ocak 2017 - 16:14 'de eklendi ve 467 kez görüntülendi.

Her iki komutanlıkta ki bayan personel yeni yönetmeliğe göre üniforma rengine uygun başörtüsünü şapka ve kep adı altında giyebilecek. Resmi Gazete’de bugün yayınlanan yeni yürürlük sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığını kapsamaktadır.Resmi Gazete’de Sahil Güvenlik ve Jandarma personelleri için yönetmeliğe uygun usuller ve esaslar açıklandı. Personel genel kolluk kuvvetleri geçici görevlendirmeler, hak ve mesuliyetler, izin ve nöbetler, yasaklar, ödüllendirme ve kıymetlendirmelere düzenleme yapıldı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik bayan personeli böylelikle yüzünü kapamayacak biçimde daha önceden takmış oldukları kep ya da şapka renginde giysileri giyebilecek. Hamile olduğu raporlanan bayan personel ise resmi kıyafetten ziyade sivil kıyafetle görevini yerine getirebilecek.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı