SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Karikatür Ustası Galip Tekin Hayatını Kaybetti

Karikatür Ustası Galip Tekin Hayatını Kaybetti
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 06 Temmuz 2017 - 14:52 'de eklendi ve 1.021 kez görüntülendi.

Türk çizgi roman tarihinin önemli isimlerinden Galip Tekin 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Arnavutköy’de ki evinde fenalaşan usta sanatçı, stüdyo dairesinde ölü bulundu. Cesette yapılan adli incelemeler sonucunda şüpheli bir duruma rastlanmadığı açıklandı.Gelen haberlere göre bugün usta oyuncu Tekin’in Arnavutköy’de ki evinin stüdyo dairesinde ölü bulundu! Tekin’in dairesinde gürültü ve sesler duyan apartman sakini, hemen Tekin’in ablasını arayıp haber verdi. Haberi alan usta sanatçının kız kardeşi daireye geldiğinde Tekin’in cesedi ile karşılaştı. Aynı zamanda Boyacıköy çıkmazında polis de olay yerine intikal etti. Yapılan incelemeler sonucunda usta sanatçının cesedinde herhangi şüpheli bir bulguya rastlanmadığı açıklandı.

Sanat Dünyası Üzüntülü
Karikatürist Galip Tekin’in vefatını duyan sanatçı arkadaşları sosyal paylaşım sitesi olan twitter üzerinden duydukları üzüntüyü dile getirdiler.

Selçuk Erdem: Çok ama çok üzüldüm. Ustalarımızdan Galip Tekin’i kaybettik…Ünsal Ünlü: Böyle bir yetenek artık zor gelir. Türkiye’nin en büyük sanatçılarından birini de kaybettik. Nur içinde yatsın…

Çağan Irmak: Hayal dünyamızın huzursuz prensi, tedirgin edici yanlarımızın, en insani korkularımızın çizeri usta sanatçı Galip Tekin. Saygı ile anıyorum.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home2/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı