SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Katarda İlk Türk Hastanesi

Körfez ülkelerinde birisi olan Katar da Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte Katar yetkililerinin de bulunduğu açılış gerçekleşti ve Katar da ilk Türk hastanesi açıldı.

Katarda İlk Türk Hastanesi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 16 Şubat 2017 - 10:07 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

Katar da yapımı gerçekleştirilen ve Katar da ilk olarak olan ve açılan ilk Türk Hastanesi başkent Doha da açıldı. İnşası uzun süredir devam eden hastane ise gören Katar halkını gayet memnun edici bir görünüme sahip gibi duruyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte açılışı yapılan hastaneye Katar devlet yetkilileri de katıldı. Katar resmi haber ajansı QNA’nın yaptığı habere göre Bakan Mevlüt Çavuşoğlu açılışta yaptığı konuşma sayesinde hastanenin Türkiye Katar ortak ilişkilerin de artık bir sembol olduğunu ve model olduğunu belirtti. sadece bunun ile kalmayan Dışişleri Bakanı bundan sonra Türkiye Katar arası ilişkiler daha sık olacak ve daha güzel işlere imza atılacağını belirtti.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca bu hastane de Türkiye de çok iyi yerlerde eğitim almış ve bölümü üzerine uzman olan doktorların çalışacağını ve onların rahat ve daha iyi hizmet vermesi için gereken bütün ekipmanlarında bizzat onlar tarafından belirtilerek temin edildiğini iletti. Ayrıca hastanenin bütün çalışanlarının Türk olması da yurt dışında bu şekilde bir hastanenin ilk olarak kurulduğuna da ifadelerinde yer verdi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı