SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kıbrıs Müzakereleri Tekrardan Durdu!

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, liderler görüşmesi sırasında Rum lider Anastasiadis’in kapıyı sert bir şekilde çarparak salonu terk ettiğini söyledi.

Kıbrıs Müzakereleri Tekrardan Durdu!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 16 Şubat 2017 - 20:22 'de eklendi ve 363 kez görüntülendi.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, liderler görüşmesi sırasında Rum lider Anastasiadis’in kapıyı sert bir şekilde çarparak salonu terk ettiğini söyledi.Kıbrıs Müzakereleri dağıldı. Rum lider Anastasiadis , Temsilciler Meclisi’nin Enosis kararının iptali için adım atmaya yanaşmayıp müzakere masasını terk etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Anastasiadis’in tutumuna tepki gösterdi. “Bu fevri davranış, bardağı taşırdı” dedi.

Akıncı, Rum lider Anastasiadis ile Kıbrıs sorununa Birleşmiş Milletler(BM) gözetiminde kapsamlı çözüm müzakereleri çerçevesinde ara bölgede bulunan BM İyi Niyet Misyonu Ofisi’nde yaklaşık bir saat görüştü. Cumhurbaşkanı Akıncı görüşmeden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Anastasiadis konuşmasını yaptıktan sonra BM Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin konuyu toparlama açısından yapmakta olduğu bir konuşma vardı. Eide’nin, algının düzeltilmesi gerektiğini ifade etmeye çalıştığı bir noktada Rum lider büyük bir öfke içerisinde ‘Söyleyecek bir şeyim yoktur’ diyerek, kapıyı da sert bir şekilde vurup çıktı. O noktada başka yapacak bir şey kalmadı.” ifadesini kullandı.Akıncı, Rum liderin geçmişte de zaman zaman fevri davranışları olduğunu belirterek, “Buna müsamaha göstermek, tolere etmek mümkün değildi. Bu toplantının devam edebilmesinin en önemli şartı, orada bulunanlara karşı saygı içinde bulunmaktır. Bunun başka bir yolu yoktur. O olmadığı takdirde toplantının devam etmesi mümkün değildir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA