SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Kıılıçdaroğlu’ndan Başkanlık Tepkisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumuna doğru değerlendirmelerde bulundu.

Kıılıçdaroğlu’ndan Başkanlık Tepkisi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 27 Mart 2017 - 17:05 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumuna doğru değerlendirmelerde bulundu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin referandum çalışmaları kapsamında gittiği Bursa’da vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalanladığı ancak AKP’nin hazırlattığı referandum kitapçığında da yer verilen “Cumhurbaşkanı’nın Meclis’i fesih yetkisine” ilişkin olarak “Yeni sistemde başkan hiçbir gerekçe göstermeden 3. yılın sonunda Meclisi feshedebilir. 1924 yılında Atatürk’e bile Meclis’i fesih yetkisi verilmedi. Fesih yetkisi ile üçüncü kez seçilme ihtimali gündeme gelecek. Asıl amaç bu. Milletin aklı ile alay etmek doğru mu?” dedi.

Cumhurbaşkanının 80 milyonu temsil ettiğini bu yüzden arabasında Türkiye Cumhuriyeti bayrağı taşıdığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bazı arkadaşlardım şunu düşünebilirler olsun hem partinin genel başkanı olsun, hem de başkan olsun, bu da bir tercihtir. Yansıması şu olur. Şimdi yeni model geçerse il başkanı da cumhurbaşkanını temsil edecek. Vali de temsil edecek. Niçin çünkü cumhurbaşkanı da aynı zamanda bir partinin genel başkanı. Yapılan değişikliğine nasıl sonuçlar doğurduğunu hepimizin bilmesi lazım. Anlatımı güzel ama nasıl sonuçlar doğuracak. Vali diyecek ki ben temsil ediyorum. Hangi partiden seçildiyse onun il başkanı valiye diyecek ki bir dakika arkadaş kusura bakma cumhuru ben temsil ediyorum. Sadece tepede değil aşağıda da çift başlılık olacak. Diyorsanız ki hem tepede hem aşağıda çift başlılık olsun. Bunlar kavga ederler üç gün sonrada barışırlar. Bu makuldür evet oyu kullanacaksınız. Yanlıştır diyorsanız hayır oyu kullanacaksınız. Bu kadar basit” dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA