SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kılıçdaroğlu: Avrupa Evet Diyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu: Avrupa Evet Diyor!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 14 Mart 2017 - 19:55 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Hollanda ile yaşanan siyasi kriz hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hollanda’nın yaptıkları karşısında hükümete seslendi. Hollanda’nın Türklere karşı yaptığı çirkin davranışlar hakkında Kılıçdaroğlu, , “Ne gerekiyorsa yapacaksın kardeşim. Sen rencide olmayabilirsin, ben rencide oluyorum” açıklamasında bulundu. Ülkenin çıkarlarını savunmak zorunda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Hollanda’ya uygulanan yaptırımları yeterli olmadığını bildirdi. Hollanda ile ilişkileri tamamen askıya alınması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, Hollanda’daki Türk Büyükelçisinin de hükümetin çağırması gerektiğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya ve Hollanda’nın da aralarında olduğu bazı Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye karşı son günlerdeki tutumuna ilişkin, “Bu hükümetler kesinlikle ‘evet’i destekliyorlar. Bir ülkenin Dışişleri Bakanı gider de nasıl uçağını geri gönderirsiniz? Bir karşıtlık yaratmak için. İçeride düşman bulamadılar, şimdi dışarıda bir düşman yaratmak istiyorlar” dedi.

Öte yandan alınan bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halk oylaması kampanyası kapsamında 16 Nisan’a kadar 25 miting düzenleyerek, halka hitap edecek.Kampanya kapsamında bugüne kadar örgüt toplantıları yapan ve muhtarlarla buluşan Kılıçdaroğlu, bundan sonra açık hava toplantılarıyla halka hitap seslenecek. Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Amasya’da ilk mitingini yapacak ve burada Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturan ilk kuruluş belgesi olması nedeniyle Amasya Genelgesi’ne vurgu yapacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA