SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Kılıçdaroğlu: Büyükelçi Nerede?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’daki anayasa referandumu kampanyasında ilk mitingini Amasya’da yaptı.

Kılıçdaroğlu: Büyükelçi Nerede?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 15 Mart 2017 - 15:53 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’daki anayasa referandumu kampanyasında ilk mitingini Amasya’da yaptı. Atatürk Anıtı Meydanı’ndaki mitingde, CHP’nin referandum kampanyası için kullanacağı şarkı da ilk kez çalındı. Atatürk Anıtı Meydanı’nda düzenlenen mitinge yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Mitigde konuşan Kılıçdaroğlu, Amasya genelgesinden alıntılar yaptı.16 Nisan’da oylanacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili eleştirilerini sıralayan CHP lideri, “Bu sistemde asıl tehlike yetkinin bir kişiye verilmesidir. Bu sistemde bir kişiyi ikna ettiğiniz zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni en geç 24 saat içinde ele geçirebilirsiniz. Müsteşarları, bakanları, genel müdürleri o tayin edecek. Êmniyet müdürlerini o tayin edecek. Daire başkanlarını o tayin edecek. Bir saatte Resmi Gazete’de yayımlanır, devletin tüm kurumları 24 saatte ele geçirilir. FETÖ 30-35 yıl çalıştı. 30-35 yıla gerek yok, bir kişiyi kandırıp devleti ele geçirebilirsiniz” diye konuştu.

Hollanda ile yaşanan diplomatik krize ilişkin de açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “İki bakanımız alınmadı. Milli bir meseledir. Biz de destekledik. Milli meselede beraberiz. Hiçbir sorunumuz yok. Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanları, başka bir yere gidiyorsa hiçbir ülke onları geri çeviremez. Geri çevriliyorsa sorgularız. Ortak duruş sergileriz. Ama Sayın Dışişleri Bakanı’mız Hollanda’ya gittiğinde, bizim büyükelçimiz neredeydi? Hiç duydunuz mu? Hiç sordunuz mu? Niye büyükelçi konuşmaz? Nerede bu büyükelçi? Bu sorunun cevabını bekleyelim. Dışişleri Bakanı, bir ülkeye gidecek; gittiği ülkede kendi ülkesinin büyükelçisi onu karşılamayacak. Niçin? Niye büyükelçi orada yok?” diye konuştu.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA