SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kılıçdaroğlu: Niye 16 Nisandan Sonra?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Sincan ve Etimesgut ilçelerinin mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.

Kılıçdaroğlu: Niye 16 Nisandan Sonra?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 13 Mart 2017 - 20:55 'de eklendi ve 359 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Sincan ve Etimesgut ilçelerinin mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmasında, Almanya ve Hollanda ile yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Hollanda ile ilişkilerin askıya alınması gerektiğini savundu. Türkiye ve İsrail ilişkilerine de atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Lafla peynir gemisi yürümez. Bir şeyi yapacaksanız oturup yapacaksınız. Bakanımız gidiyor Hollanda’ya, içeri almıyorlar. Uçağı geri çeviriyorlar. Bu, bizim onurumuza dokunuyor. ‘En ağır şekilde bedelini ödeyecekler’. Nasıl ödeyecekler? ‘Bekleyin, 16 Nisan’dan sonra’. Niye 16 Nisan’dan sonra? İktidar tamam, muhalefet destek veriyor. Sonuna kadar destekliyoruz. Niye o zaman gereğini yapmıyorsun? Hollanda ile ilişkilerin tamamını alın askıya. Almıyorlar, niçin? İsrail, bizim 9 vatandaşımızı açık denizde katletti mi? Katletti. Ezanı yasakladı mı? Yasakladı. ‘Gazze’de abluka kalkmazsa İsrail ile bir araya gelmeyeceğiz’ dediler. Ne oldu? Abluka kalkmadı. Türkiye’nin itibarı 20 milyon dolar’a satıldı. Bu, benim ağrıma gidiyor” dedi.

16 Nisan halk oylamasına ilişkin, “Türkiye’nin tamamını bu anayasa değişikliği ifade ediyor mu? Hayır. Ama hepimizi ilgilendiriyor. Asgari ücret, eğer başkan isterse asgari ücreti bir günde dondurabilir. Çünkü böyle bir hakkı ve yetkisi olacak. Başkanın kaç yetkisi olacak bilen var mı? Arzu ettiği kadar ister 50 ister 100 ister 500, arzu ettiği kadar başkanın yardımcısı olacak. Bakan sayısı hiç belli değil. Başkanın takdirine bağlı. Kim müsteşar olacak? Başkan belirleyecek. İster dayısının oğlu, ister amcasını oğlu herhangi bir kişiyi tayin edebilecek” ifadelerini kullandı. 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı