SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kırmızı Hemşire Ortalığı Karıştı

İzmir Seferihisar da bir hastanenin çalışanlarına hangi renk kıyafet giymesine karar vermesi ile birlikte başlayan tartışma da çalışanlar hemşirelerin kırmızı renk giymelerine karşı olduklarını belirtti.

Kırmızı Hemşire Ortalığı Karıştı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 10 Mart 2017 - 10:53 'de eklendi ve 361 kez görüntülendi.

Seferihisar Necat Hepkon Devlet hastanesi yönetimi tarafından hastane çalışanlarına berilen giyecekleri kıyafetlerin renk talimatı büyük bir şekilde tartışmalara neden oldu.
İzmir Sefrihisar Necat Hepkon devlet hastanesi tarafından uzun süredir tartışılan ve bir türlü karar verilemeyen kıyafet biçimi hakkında aldığı karar sonrası tartışma oldu. Alınan karar gereğince yönetim tarafından hemşirelerin kırmızı giyinmesi kararı alınınca hemşireler ve diğer çalışanlar ortalığı karıştırdı. Alınan karar da hemşirelerin al ve üst olmak üzere kırmızı giymeleri. Ebelerin mor erkek yardımcı personelin ise alt lacivert olmak üzere üstünün kırmızı olması kararı alındı. Fakat bu karar tartışmalara neden oldu. 7 Mart tarihinde tüm sağlık personeline gönderilen yazı ile birlikte yazının kabul edilemeyeceği bildirildi. Türk Sağlık Sen olarak bu tarz bir kıyafet renginin kabul edilemez olduğunu gerekçe olarak ise şunları sıraladı.
İzmir Türk Sağlık Sen gönderilen kıyafet renkleri ile alakalı olarak bu tarz bir renk seçimi doğru değildir. Zaten zaman zaman olmak üzere genellikle hasta yakınları tarafından kötü zölere maruz kalan Hemşire arkadaşların birde kırmızı renk kıyafet giymesi daha da tehlikeli olur ve aşırı derece de göze çarpar. Bu sebep ile bu renkler kabul edilemez.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı