SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Köy Halkı Kurtardı

Muş’ta meydan gelen bu olayda bir köyde öğretmenlik yapan ve öğretmenlik yaptığı köyde kalan öğretmen, dün gece yarısı sabah karşı evinden sızan sona gazı nedeni ile zehirlendi.

Köy Halkı Kurtardı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 06 Şubat 2017 - 10:38 'de eklendi ve 352 kez görüntülendi.

Muş’ta meydan gelen bu olayda bir köyde öğretmenlik yapan ve öğretmenlik yaptığı köyde kalan öğretmen, dün gece yarısı sabah karşı evinden sızan sona gazı nedeni ile zehirlendi. Öğretmene ilk olarak köylüler ayran ve yoğurt ile müdahale ederken bunun ile geçmeyeceğini anlayınca hemen hastane götürmek istediler fakat araç hava ve yol şartları ile gidemezdi.
Yolların araca kapalı olması da köy halkını yıldırmadı ve öğretmeni tam zamanında hastaneye yetiştirdiler. Muş Malazgirt ilçesine tam olarak 49 kilometre uzaklıktan bulunan Tıkızlı köyünde ücretli olarak öğretmenlik yapan Abdullah Aygün bu talihsiz olaydan Köy halkının yardımı ile kurtuldu. Abdullah Aygün Tıkızlı köyünde ücretli olarak öğretmenlik yapıyor. Kendisi yeni dönemin bu gün başlayacağı için köye döndü. Fakat bu dönüşünde talihsiz bir olay yaşadı. Yine de bu talihsiz olay da şansı vardı ki köy halkı daha fazla yaşanmadan müdahale edebildi. Aygün sobadan sızan gaz nedeni ile zehirlendi. Olay yerinde köy halkının öğretmenin evinden duman sızdığını fark etmesi ile hemen öğretmenin evine gidildiğini belirtti.
Muş Malazgirt ilçesine bağlı Tıkızlı köyünde öğretmen Aygün sobadan sızan bu gazdan sonra hava şartları nedeni araçların gidemeyeceği bu köyden ilçe hastanesine köy halkının yardımı ile birlikte geldi. Köy halkı derhal öğretmeni hastaneye yetiştirmek için seferber oldu ve tam üç saatlik yolculuk sayesin de hastaneye gidildi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı