SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Marmara Sallandı Herkes Korktu

Dün gece saatlerinde Marmara bölgesinde korkutan bir şekilde deprem yaşandı. Gece saatlerinde gerçekleşen deprem adeta insanları sokağa döktü. Her ne kadar şiddeti geçmiş yıllarda yaşana depremlere oranla pek de fazla olmasa da kesin olarak bilinen yerin üst zemin kısmına çok yakın bir noktada gerçekleşmesi ise uzmanları dahi korkuttu.

Marmara Sallandı Herkes Korktu
Bu haber Toprak Çınar tarafından 03 Şubat 2017 - 10:48 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

Marmara bölgesin de dün gece saatlerin de gerçekleşen 3,4 büyüklüğünde deprem Kandilli rasathanesinden edinilen bilgiye göre Marmara bölgesi Düzce İli Gümüşova ilçesinde merkez olmak üzere başladı. Richter ölçeğine göre verilen bilgiye bakılacak olursa aslında depremin şiddet olarak büyüklüğünde herhangi bir şey olmasa da Marmara bölgesinde hemen her yerde hissedilmesi uzmanlar tarafından paniğe yol açtı. Depremin şiddeti 3.4 büyüklüğün de olmasına rağmen düzce merkez kısmı başta olmak üzere İstanbul’a kadar çevre illerin bazı kesimlerin de dahi hissedildi. Uzmanların bir diğer endişe ettiği nokta ise bunun bir öncü deprem olması ve bu sallatın da gerçekleşen ufakta olsa kaymaların daha büyük bir depremi tetiklemesi olarak görülüyor.
Marmara da gerçekleşen bu 3,4 büyüklüğünde ki depremin ise gece saatlerin de 02:30 gibi olduğu Richer ölçeği ve İstanbul Kandilli rasathanesi tarafından açıklanan bir diğer bilgi oldu. Yerin ise 5,3 kilometre dibinde olduğu her ne kadar ilk tespitlere göre de olsa İstanbul Kandilli Rasathanesi de bu bilgiyi onayladı. Uzmanlar ise önümüzde ki birkaç gün için dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA