SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Masa’nın İzi İle Tarihi Eser Buldular

Tarihi eser kaçakçıları yine dur durak bilmeden tarihi eser satmaya çalışırken aynı polis ekipleri de onların peşinde bulunuyor.

Masa’nın İzi İle Tarihi Eser Buldular
Bu haber Toprak Çınar tarafından 25 Ocak 2017 - 10:36 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.

İzmir de tarihi eser kaçakçıları satmak istedikleri tarihi eser parçalarını bir masanın üzerine koyarak fotoğraf çekip satmak istediler fakat bu fotoğraf ise onların sonu oldu. Çekilen fotoğrafı sosyal medya üzerinden yayınlayarak satmaya çalıştılar.
Selçuk İl Jandarma komutanlığı bir şahısın elinde tarihi eser bulunduğu ve bunu fotoğraf çekerek satmaya çalıştığı bilgisine ulaştı üstelik 11 parça tarihi eseri milyon liraya satmaya çalıştığı bilgisine de ulaştı. Eserlerin yeri ve satıcısını belirlemeye çalışan jandarma ekipleri çekilen fotoğrafa ulaştı. Bu fotoğrafta Bizans dönemine ait tarihi eserler olduğunu belirleyen jandarma ekipleri İzmir Selçuk da üç mahalle evinde araştırma yaptı.

Jandarma ekipleri yaklaşık olarak bu araştırmalar esnasında 60 kişi ile görüştü ve araştırmalar esnasında ise masa sandalye gibi her detayı inceleyerek araştırmalarına devam etti. Bu araştırmalar koltuk masa sandalye gibi her detayı incelmeye aldığı için ise iki gün boyunca jandarma ekipleri dur durak bilmeden çalıştı. Fotoğrafta ki masadan yola çıkan ekipler fotoğrafta bulunan masanın Sefer D. İsimli 43 yaşında ki vatandaşa ait olduğunu öğrendi.
Sefer D. İsimli vatandaşın kale altında bulunan evinde yapılan baskın da 43 adet tarihi eser bulundu. Suçlunun daha önce uyuşturucu gibi suçlardan gözaltına alınğı da belirlendi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA