SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Masraflı İşte O Vekiller

Türkiye Büyük Millet Meclisi bir fatura krizinden sonra da bu kez bu o milletvekilini konuşuyor. Milletvekillerinin makam aracı ile yaptıkları yol ve bu sırada akar yakıt tüketimi faturaları ortaya çıkınca ortalık tekrar karıştı.

Masraflı İşte O Vekiller
Bu haber Toprak Çınar tarafından 25 Şubat 2017 - 9:06 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.

Buna göre makam aracı ile en çok yol yapan ve en fazla yakıt masrafı yapan o milletvekilleri ise şu şekilde ortaya çıktı.
Makam aracı sahibi vekiller araçları ile toplam da 4 milyon km yol yaptılar ve buna bağlı olarak da bayağı bir yakıt tüketimi gerçekleştirdiler. Yüksek haberleşme harcamalarının ardından birde bu ortaya çıkınca meclis bayağı bir karışacak gibi gözüküyor. Son bir yıl içinde toplamda meclis de 71 makam sahibi vekilin 1 Milyon 363 bin 791 TL olarak ortaya çıktı. Bu araçlar ise bir yıl içinde toplam da 3 milyon 956 bin 286 km yol yapmış bulunmakta. Buna göre bu oranda dünyanın etrafını 98 tur dönmeye yetiyor. İşte bu araçlar ile en çok yol yapan o vekiller ise şu şekilde; CHP katip üyesi Özcan Purçu 130 bin 30 kilometre ile 44 bin TL gibi bir yakıt masrafı. Yine CHP katip üye Ali Haydar Hakverdi 115 bin km ile 41 bin yakıt masrafı. Elif Doğan Türkmen 106 bin km ve 37 Bin TL yakıt masrafı. CHP’li idare amiri Tufan Köse 102 bin km ve 38 Bin TL yakıt masrafı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı