SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

MEB 2 BİN 78 YENİ EĞİTİM PERSONELİ ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığının, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile birlikte hayata geçirmiş olduğu, ”Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi (PICTES)” adında, 2 bin 78 tane geçici olarak öğretici ve rehberlik danışmanı alacak.

MEB 2 BİN 78 YENİ EĞİTİM PERSONELİ ALACAK
Bu haber Atakan Akgün tarafından 28 Şubat 2017 - 13:20 'de eklendi ve 1.199 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama sonrası, valiliklerin bünyesinde kurulmuş olan geçici eğitim merkezlerinde, bakanlığa bağlı olarak okullarda öğrenim görmekte olan Geçici Koruma Kanunu kapsamında yer alan Suriyeli öğrencilere Türkçe dilini öğretmek ve bu kurumda gerçekleştirilecek rehberlik hizmetlerini genişletmek amacı ile PICTES bünyesinde, Türkçe öğreticisi ile rehberlik danışmanı olarak görev yapacak olan geçici süreli eğitim personelini işe alacak.BAŞVURU İÇİN 40 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ GEREKİYOR
MEB’in yeni alacağı eğitim personelleri, Suriyeli öğrencilerin yer aldığı 23 il ve ilçelerde bulunan kurumlarda Türkçe öğretecek ve rehberlik hizmeti verecekler. Başvuracak eğitim personeli 40 yaşından gün almamış olacak.

YENİ ALINACAK EĞİTİM PERSONELLERİNDE ARANAN ŞARTLAR
Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli öğrenci çocuklar için yeni alacağı eğitim personellerinde aranan şartları açıkladı. 4 yıllık lisans öğretimi yapmakta olan eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği ya da Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olmaları veya öğretmenliğe kaynak teşkil edecek olan yükseköğretim programlarından mezun olan ve ihtiyacı karşılamadığı bölümlerde ise ortaöğretim alan öğretmenliği, tezsiz yüksek lisans veya pedagojik formasyon programını başarılı bir şekilde bitirmiş olmaları yeterli olacaktır.Diğer yandan da yeni alınacak geçici eğitim personellerinin, FETÖ/PDY ya da herhangi bir terör örgütü hakkında soruşturmada yer almama, adli ya da idari ceza almamış olması, özel öğretim yerlerinde görev alırken lisansının iptal edilmemiş olması, KHK cezası sonucunda ihraç edilmemiş ya da bir disiplin soruşturması geçirip ceza almamış olması gerekiyor.

Suriyeli çocuk öğrenciler için geçici olarak alınacak eğitim personelleri, 3 Mart tarihinde mesai bitene dek ”www.meb.gov.tr”, ”http://pictes.meb.gov.tr/” ve ”http://hbogm.meb.gov.tr/” elektronik adreslerinden başvuruları yapması gerekiyor.
Başvuran adaylardan, başvurusu kabul edilenler, kontenjan sayısının iki katına dek sözlü sınava tabi tutulacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA