SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Mehmet Şimşek’ten Ekonomi Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Şimşek’ten Ekonomi Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 24 Mart 2017 - 19:09 'de eklendi ve 507 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Türkiye ve dünyadan iş ve siyaset alanında önemli isimleri ağırlan Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Zirvede, iki gün boyunca bin 200’e yakın üst düzey iş, ekonomi ve siyaset dünyasının isimleri görüşlerini aktaracak. Açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yaptı. Türkiye ekonomisinin çok ciddi ve büyük boyutlu şoklara karşı büyük direnç gösterdiğini belirten Şimşek, bunun da temellerin sağlam olduğunu gösterdiğini söyledi. Şimşek, “Türkiye’nin hikayesini güçlü kılacak reformların başında yönetimde istikrarı sağlayacak anayasa reformu var” dedi.

Türkiye’nin büyümemesi için hiçbir sebebi olmadığını vurgulayan Şimşek, şöyle devam etti: “Belirsizlikler azalır azalmaz Türkiye yeni bir reform hamlesiyle büyüme politikasına girebilir. Büyümemesi için hiçbir sebep yok. 2017 ve sonrası için umut var olmak lazım. Dışarıdan bakıldığı zaman Türkiye’nin algısı oldukça kötü. Ama gerçeklik o kadar değil. Gerçeklik aslında bizim arzuladığımız kadar da iyi değil. O nedenle çok kapsamlı reform programımız var. Türkiye’nin hikayesi orta ve uzun vadede güçlü olmaya devam edecek. Dünyada nüfusu 80 milyona ulaşmış kişi başına milli geliri orta üst grubunda olan kaç tane gelişmiş olan ülke gösterirsiniz? Muhtemelen 7’yi geçmez. En büyük reform, yönetimde istikrarı sağlamaktır. İleride yaşayabileceğimiz krizleri engelleyebilecek bir anayasa reformudur.” sözlerinde bulundu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA