SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Merkel’den İptal Edilen Miting Açıklaması!

Almanya Başbakanı Merkel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın iptal edilen mitingi hakkında açıklamalarda bulundu.

Merkel’den İptal Edilen Miting Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 03 Mart 2017 - 20:59 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Almanya Başbakanı Merkel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın iptal edilen mitingi hakkında açıklamalarda bulundu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’da iptal edilen mitinge ilişkin açıklamalarda bulundu.Merkel Almanya’da bu tip toplantılarla ilgili karar yetkisinin kendilerinde olmadığını açıklayarak Türkiye’de büyük tepkiyle karşılanan bu meseleden sıyrılmaya çalıştı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bu tip toplantılarda karar yetkisinin yerel düzeyde olduğunu ve kararı yerel mahkemelerin verdiğini ifade etti. Almanya Dışişleri Bakanlığı’da karara federal hükümetin dahil olmadığını, yerel mahkemenin kararı olduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Martin Schaefer’da “bu bir eyalet ve yerel yasa meselesi ki bizim o konuda sıfır etkimiz var” açıklamasında bulundu.

Reuters’ın haberine göre Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, kararın ‘yerel düzey’de alındığını belirtti. Schaefer, “Alman federal hükümetinin hiçbir şekilde etkilemediği ve etkileyemeyeceği bir karardı çünkü bu bir eyalet ve yerel yasa meselesi ki bizim o konuda sıfır etkimiz var” dedi. Öte yandan Schaefer, Türkiye ile diyalogun sürdürülmesi için her şeyi yapacaklarını vurguladı.Almanya’da, Stuttgart yakınlarındaki Gaggenau Belediyesi dün Adalet Bakanı Bozdağ’ın konuşma yapmasına saatler kala toplantı iznini iptal etmişti. Belediye, Festhalle Bad Rotenfels salonunda yapılacak toplantıyı iptal etme kararına gerekçe olarak, etkinliğe çok büyük bir kalabalık gelecek olmasını ve salonun hem otopark kapasitesinin hem de girişinin yeterli olmamasını göstermişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA