SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Merkel’den Nazi Tepkisi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Sizin uygulamalarınız geçmişteki Nazi uygulamalarından farklı değil” sözlerine tepki gösterdi.

Merkel’den Nazi Tepkisi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 06 Mart 2017 - 20:17 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Sizin uygulamalarınız geçmişteki Nazi uygulamalarından farklı değil” sözlerine tepki gösterdi.Berlin’de konuşan Merkel, Erdoğan’ın yaptığı Nazi benzetmesinin hiçbir haklı gerekçesinin olamayacağını ifade etti ve “Bu tür benzetmeler sadece Nazilerin insanlığa karşı işlediği suçları önemsizleştirmeye yarar” dedi. Merkel bu açıklamaların kendi kendini geçersiz kıldığını, zira Nasyonal Sosyalizm suçlarının yarattığı acıyı zararsız gösterdiğini belirtti.

Türkiye ve Almanya arasında basın özgürlüğü ile kitlesel tutuklamalar konularında ciddi fikir ayrılıkları olduğunu da söyleyen Merkel, Türkiye’de tutuklu bulunan Die Welt muhabiri Deniz Yücel’in durumu konusunda da Ankara ve Berlin arasında bir anlaşmazlık yaşandığını ifade etti.

Türkiye’den yapılan açıklamaların kendini üzdüğünü belirten Merkel, Almanya’da yaşayan Türkler, ortak ekonomik çıkarlar, NATO ortaklığı, radikal İslamcı teröre karşı mücadele gibi birçok konuda iki ülkenin birbirine bağlı olduğunu vurguladı.Öte yandan Başbakan Merkel’in Sözcüsü Steffen Seibert de açıklamada bulundu. Sözcü, Alman yetkililerin Nazilere benzetilmesine karşı çıktı. Sözcü, Türkiye’nin fayda getirmeyecek eleştirilerden kaçınması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya’nın bakanların konuşmasını iptal etmesiyle ilgili olarak “Uygulamanız geçmişteki Nazi uygulaması gibi” açıklaması yapmıştı. Erdoğan, “Ya ben istersem gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturtmadığınız zaman da ben dünyayı ayağa kaldırırım” ifadelerini kullanmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA