SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

MHP Kendi Vekillerini İhraç Etti

Geçtiğimiz günlerde öncelikle Sinan Oğan’ın referandum hazırlıkları kapsamında düzenlediği bir toplantıyı basılmıştı. Ardında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülkücü başladığı işi yarım bırakmaz” ifadesini kullanmıştı.

MHP Kendi Vekillerini İhraç Etti
Bu haber Toprak Çınar tarafından 10 Mart 2017 - 15:16 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

Bu olaydan bir gün sonra Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ’ın birlikte yaptığı referandum toplantısının basılmasında, Devlet Bahçelinin sözlerini etkili olduğu ifade ediliyor.
Yaşanan bu olayların ardından Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Sinan Oğan’ın partiden ihracına karar verdi. Parti tüzüğünden bulunan 11,79 ve 81’inci maddeleri gereğince partiden ihraç istemiyle Merkez disiplin kuruluna sevk edilen partililer, yapılan gizli oylama sonucunda parti üyeliğinden çıkarılma cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.
Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandumda “evet” oyunu kullanacağını açıklaması ve ardından parti içerisindeki muhalif isimlerin “hayır” oyu için toplantılar düzenlemeye başladılar. Her karşıt görüşte olduğu gibi parti içerisindeki çıtırdamalar artınca 4 partili ihraç edildi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı