SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

MİT’in Listesi Halen Devam Ediyor

Milli İstihbarat Teşkilatı terör örgütü FETÖ mensuplarını haberleşme olarak kullandığı By Lock sisteminin telefonunda bulunduğunu tespit ettiği 122 bin kişilik listeyi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. 

MİT’in Listesi Halen Devam Ediyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 01 Mart 2017 - 7:17 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

Aynı zamanda bu listenin kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele daire başkanlığına verildiği de ifade edildi.Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) hazırladığı raporda FETÖ terör örgütü mensuplarının kullanmış olduğu By lock isimli haberleşme programının telefonlarında bulunduğunu tespit ettiği 122 bin kişilik liste hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hem de Kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadele ekibi olan KOM daire başkanlığına iletildi.  Daha önce  hazırlanmış olan ve illerde bulunan terör ile mücadele ekiplerine gönderilen Bylock1 ve Bylock2 isimli listeleri birleştirerek aynı zamanda iki listede yapılan güncellemeler ile birlikte 122 bin kişilik yeni liste Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildi.  Aynı zaman da bu liste KOM daire başkanlığının da veri tabanına uzaktan olarak aktarıldı. Aktarma yapıldıktan sonra ise KOM daire başkanlığı yani kaçakçılık ve organize suçlar mücadele ekibi olay ile ilgili açıklamada bulundu.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile mücadele birimi listenin aynı zaman da onlarında elinde bulunduğunu ve buna bağlı olarak gereği ne ise yapılacağını belirtti. Aynı zaman da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da olay ile ilgili olarak hemen gerekli işlemleri başlatmaya başladı. Buna göre en kısa sürede bu 122 bin kişinin hakkında karar verilecek.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA