SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Müftüoğlu’ndan Kurz’a Tepki

Dışişleri Bakanlığı tarafından Avusturya Dışişleri’nin almış olduğu karara ve yaptığı açıklamaya tepkiler gelmeye devam ediyor.

Müftüoğlu’ndan Kurz’a Tepki
Bu haber Toprak Çınar tarafından 28 Şubat 2017 - 9:32 'de eklendi ve 381 kez görüntülendi.

Dışişleri bakanlığı tarafından Kurz’un yapmış olduğu açıklamalara tepki gelmeye devam dediyor. Geçtiğimiz günler de anayasa değişikliği ve referandum süreci ile ilgili olarak çalışmaların yapılmasının planlandığı Avusturya da Dışişleri bakanı Kurz yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte gündeme damga vurdu.Dışişleri Bakanlığı sözcüsü olan Hüseyin Müftüoğlu Avusturya Dışişleri bakanı Kurz’un yapmış olduğu açıklamalara karşı tepki gösterdi. Dışişler bakanlığının da tepkisi olan Kurz sadece Türkiye’den değil aynı zaman da diğer ülkelerden de tepki almaya devam etti. buna göre Kurz aslında yapılması planlana anayasa değişikliği ve referandum süreci çalışmalarına tepki gösterirken de tüm dünya da olan yasla bir demokratik seçmen hakkına da müdahale ettiğini herhalde bilmiyordu. Avrupa ülkelerinin bu kadar tepki göstermesinin neden ise henüz bilinmiyor ama Almanya ve Avusturya’dan sonra bakalım hangi ülke çalışmalara ambargo koyacak. Müftüoğlu ise Avusturya da referandum süreci ile alakalı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim çalışması yapması istemiyor diyerek açıklama Kurz aslında bir evrensel hakka karşı tepki gösterdiğinin farkına varmalıdır dedi.

Ayrıca bu yapılanlar gerçekten ibret ve endişe verici ifadelerini de kullandı.  Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye de yapılacak seçimlere katılma hakkına müdahale etmenin ne demek olduğunu halen anlamış değiliz. Bu yasal ve evrensel hakka nasıl müdahale edersiniz bunun için tüm gerekenler yapılacaktır. Bu sebep ile ne gerekiyorsa yapacağız açıklamasında bulundu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı