SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Naci Ağbal: Ekonomi Hiçbir Zaman 2009 Öncesi Olmayacak!

Maliye Bakanı Ağbal, referandum çalışmaları kapsamında bir dizi toplantıya katılmak üzere Mersin’e geldi.

Naci Ağbal: Ekonomi Hiçbir Zaman 2009 Öncesi Olmayacak!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 25 Mart 2017 - 19:38 'de eklendi ve 505 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Ağbal, referandum çalışmaları kapsamında bir dizi toplantıya katılmak üzere Mersin’e geldi.Bakan Ağbal, işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, cari açık vermeyen, hatta cari fazla verin bir şehirde bulunmaktan memnun olduğunu, Türkiye’nin de bir gün cari fazla veren bir ülke olacağını vurguladı. Ağbal, Mersin’in ekonomisi, girişimci yapısı, kültürel zenginliği ve toleransı esas alan anlayışıyla her bakımdan iftihar ettikleri bir şehir olduğunu ve her yönüyle Türkiye’ye yakıştığını ifade etti.Bakan Ağbal, 2009 öncesi dünya ekonomilerinin daha büyük oranda büyüyen, küresel ticaretin aktığı bir döneme işaret ettiğini ancak 2009’dan sonra küresel ekonominin daraldığını, bunun da halen sürdüğünü anlattı. Küresel ekonominin geleceğinin hiçbir zaman 2009 öncesi gibi olmayacağını ifade eden Ağbal, “Geleceğe ilişkin beklentilerin 2009’dan daha iyi olmadığı çok net” diye konuştu.

Bakan Ağbal, 2016’nın bütün dünya ekonomilerinde 2009 krizinden sonra en kötü yıl olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “2017-2019 yılları küresel ekonomide büyümenin ılımlı şekilde yukarıya geldiği, küresel ticaretin tekrar yukarı doğru artış gösterdiği bir dönüm olacağı beklentisi var. Bundan önceki yıllarda hep IMF, Dünya Bankası ileriye dönük hep iyimser tahminlerde bulundular ancak hep gerçekleşmeler bunun altında oldu. Küresel ekonomide işlerin beklenen ölçüde gitmediğini ifade etmekte yarar var. Fırsatlarımız ve risklerimiz var. Uzun dönemli farklı trendler var. Bunların farkında olmalıyız, dünyaya bakışımızı da bu riskler, tehditler, fırsatlar ve genel trendler üzerinden kurmak zorundayız.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA