SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Naci Ağbal’dan KDV İndirimi Açıklaması!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum’a geldi.

Naci Ağbal’dan KDV İndirimi Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 21 Mart 2017 - 15:41 'de eklendi ve 279 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum’a geldi.İlk olarak Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (ÇESOB) ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal, Birlik Başkanı Yalçın Kılıç ile görüştü. Mobilya sektöründe KDV oranlarının yüzde 18’den 8’e düşürülmesine teşekkür eden ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, nisan ayında sona erecek olan KDV indiriminin uzatılmasını istedi.

Mobilya ve beyaz eşya sektöründe piyasanın canlanması için geçici süreli bir düzenleme yaptıklarını açıklayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör. Birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisan ayının sonunda bu düzenleme süresi dolacak. Ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz. Şimdi müthiş olumlu bir atmosfer var. En son gelen rakamlar beyaz eşya satışları geçen seneki 2016-2017 şubat aylarına göre satışlar yüzde 30’un üzerinde artmış. Ben aynı oranın mobilya sektöründe de olduğunu görüyorum. Dolayısıyla bu piyasada bir hareketlenme getirdi. Alışverişe bir canlılık getirdi. Bunu da dikkate alacağız. Yeter ki esnafımızın yüzü gülsün. Alışveriş olsun bereket olsun. Ekonomide çarklar dönsün” dedi.Gençlerin esnaflığa ve ticarete teşvik edilmesi için önemli uygulamaların ve programların hayata geçirildiğine vurgu yapan Ağbal, bugün iş yeri açan bir gencin yıllık 75 bin liralık kazanç sınırına kadar 3 yıl boyunca vergi ödemediğine dikkati çekti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı