SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Naci Ağbal’dan Sakarya’ya 2. Üniversite Müjdesi!

Sakarya Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen “Türkiye Ekonomisi ve Reform Günleri” toplantısı, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla gerçekleşti.

Naci Ağbal’dan Sakarya’ya 2. Üniversite Müjdesi!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 05 Mart 2017 - 22:43 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.

Sakarya Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen “Türkiye Ekonomisi ve Reform Günleri” toplantısı, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve davetliler katıldı. Kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Bakan Ağbal önemli açıklamalarda bulundu.Sakarya için ikinci üniversite ve 2B arazileri ile ilgili açıklama yapan Bakan Ağbal, “7 Mart tarihinde getirdiğimiz bir başvuru imkanı vardı ama o imkan bitiyordu, ancak hükümet olarak aldığımız kararla bu ödemeleri 6 ay daha uzatıyoruz” dedi. Programda konuşan Bakan Ağbal, ikinci şehir üniversitesinin Sakarya’ya kurulacağını söyleyerek, “Sakarya’da artık bir üniversite yeterli olmuyor. İnşallah Sakarya’da ikinci bir üniversiteyi kurmak üzere valimiz, milletvekilimiz, şehrin ileri gelenleri çok güzel bir gayret içerisindeler. Biz de Bakanlık olarak buna destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yıl içerisinde hayata geçirdikleri “Süper Teşvik” sistemiyle de ilgili katılımcılara bilgi veren Ağbal, mevcut teşvik sisteminde de önemli iyileştirmeler yapıldığını söyledi. Maliye Bakanlığı olarak Katma Değer Vergisi (KDV) iadelerine gerçekten özel önem verdiklerini vurgulayan Naci Ağbal, “Vatandaşın KDV iadesi alacağını 1 gün dahi bekletmeye hakkımız yok. Onun için bu konuda düzenlemeler yapıyoruz, teknolojiyi kullanıyoruz, bürokrasiyi azaltıyoruz ve en önemlisi de illerde ihtisas vergi daireleri kuruyoruz.” dedi.Ağbal, Kredi Garanti Fonu’nu çok önemli yeni destek olarak uygulamaya koyduklarına işaret ederek, burada 250 milyar liralık kredi teminatı mekanizması oluşturduklarını dile getirdi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı