SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

NATO’dan Rusya’yı Kızdıran Karadeniz Kararı!

NATO Savunma Bakanları zirvesinde, NATO’nun Karadeniz’deki askeri varlığının arttırılması kararı alındı.

NATO’dan Rusya’yı Kızdıran Karadeniz Kararı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 18 Şubat 2017 - 20:19 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

NATO Savunma Bakanları zirvesinde, NATO’nun Karadeniz’deki askeri varlığının arttırılması kararı alındı.Brüksel’de yapılan NATO Savunma Bakanları zirvesinde ABD’nin, NATO’nun Karadeniz’deki askeri varlığının arttırılması teklifi kabul edildi.İlk olarak NATO’nun Kuzey Doğu Avrupa’ya asker konuşlandırmasının ardından alınması gündeme gelen Karadeniz’deki NATO varlığını arttırma kararı, Ankara’nın çekincelerinin ABD, Bulgaristan ve Romanya tarafından kabul edilmesiyle alındı.Karadeniz’de Rus uçaklarının ABD fırkateyninin üzerinde alçak uçuş yapması nedeniyle iki ülke arasındaki gerginliğin yükseldiği günlerde ABD’den NATO’ya kritik bir teklif geldi. Brüksel’de yapılan NATO Savunma Bakanları zirvesinde ABD’nin, NATO’nun Karadeniz’deki askeri varlığının arttırılması teklifi kabul edildi.

Toplantıda Türkiye’yi temsil eden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ankara’nın konuyla ilgili çekincelerini de masaya koydu. Karadeniz’deki gemilerin Rusya ile gerginliği arttırıcı hareketlerden kaçınmasını isteyen Ankara, Karadeniz’deki NATO varlığının Montrö Anlaşması’nın ruhuna uygun olmasını ve kurulacak Karadeniz gücü için yeni bir komuta merkezi oluşturulmamasını istedi.

Bir değişiklik olmaması halinde bu tarihten sonra Karadeniz’e daha fazla NATO gemisi giriş yapacak. Bu gemilerin komuta kontrolü ise İngiltere’de bulunan Marcom Üssü’nde gerçekleştirilecek. Rusya ile olası bir gerginliğin önüne geçmek için de, gemilerin tüm hareketliliği önceden Türkiye’ye bildirilecek.Rusya cephesinden konuyla ilgili yanıt gecikmedi.Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen uluslararası Güvenlik Konferansı’nda konuşan Lavrov, Rusya’nın barış ve istikrarı bozduğu iddialarını reddetti, NATO’nun genişlemesinin gerilimi “görülmedik ölçüde tırmandırdığını” söyledi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı