SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Nurettin Canikli’den Ticaret Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Canikli, “Çin, İran ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkeyle kendi para birimlerimizle ticaret yapıyoruz. Ciddi bir orana da ulaştı ve hızla yükseliyor.” dedi.

Nurettin Canikli’den Ticaret Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 18 Mart 2017 - 16:58 'de eklendi ve 397 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Canikli, “Çin, İran ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkeyle kendi para birimlerimizle ticaret yapıyoruz. Ciddi bir orana da ulaştı ve hızla yükseliyor.” dedi.Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, dış ticarette kendi para birimimizi kullanmamıza yönelik yapılan para takası (swap) anlaşmasına da değinerek, Rusya, Çin ve İran gibi ülkeler başta olmak üzere pek çok dünya ülkesi ile yapılan dış ticarette kendi para birimimizi kullanma oranımıza ciddi artış görüldüğünü, bu oranın gün geçtikçe daha artacağını, oranın çok daha fazla büyüyebilmesi için ülkelerin merkez bankalarının arasında çeşitli teknik çalışmalar yapılmasının gerektiğini, ülkelerin kendi para birimleri üzerinden ticaret yapmasının yolunu açan swap anlaşmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Öte yandan Baykal’ın açıklamalarınada değinen Canikli, Baykal’ın son açıklamasının milletin, Müslümanların manevi değerlerine çok büyük hakaret ve saygısızlık olduğunu değerlendi.Nurettin Canikli, “Hakikaten çok büyük bir hatadır. Milletimizi bu anlamda büyük oranda yaralamıştır bu ifade. Aslında Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konudaki yaklaşım ve kanaatini de yansıtan bir cümledir esasında Sayın Baykal’ın bu konuyla ilgili açıklamaları. Zihin gerilerinde yatan, çok fazla açığa vurmadıkları kanaat ve düşüncelerinin zaman zaman gayri iradi bir şekilde açığa çıkmasından ibarettir esasında bakıldığında. Çünkü jakoben yaklaşım Cumhuriyet Halk Partisi’nin en temel özelliğidir bugüne kadar.” şeklinde konuştu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home2/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı