SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Öğrenciler Ne yapacak

Anayasa değişikliği ve referandum süreci yönelik olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven kitapçığı açıkladı. Buna göre seçim çalışmaları 16 Şubat tarihinden itibaren başlayacak. Peki bu seçimler de öğrenciler ne yapacak. On sekiz yaşını doldurmuş ve üniversitede ailesinden uzakta olarak eğitim gören öğrenciler düşünülerek alternatif yöntemler sunuldu.

Öğrenciler Ne yapacak
Bu haber Toprak Çınar tarafından 15 Şubat 2017 - 11:00 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.

Öğrenciler…18 yaşını doldurmuş olan ve ailesinden uzakta üniversite eğitimi gören binlerce üniversite öğrencisi eğer eğitim gördüğü yerde kiralık dairede kalıyor ise kira sözleşmesi ve bir adet nüfus cüzdanı fotokopisi ile bulunduğu yerde nüfus müdürlüğüne giderek orada onay alacak. Daha sonra onaylı belge ile o ilin seçim kuruluna giderek seçmen olabilecek. Yok eğer bu öğrenci bir akrabasının yanında kalıyor ise bu sefer o akrabası ve öğrenci belgesi ile birlikte o ilin nüfus müdürlüğüne giderek yine onaylı belge alacak yine aynı yerde seçim kuruluna giderek seçmen olacak. Bu işlemleri öğrencilerin 18 – 26 Şubat tarihleri arasında yapması gerekiyor.

18 yaşını doldurmuş ve ailesinden uzakta üniversite öğrenimi gören öğrenciler eğer yurtta kalıyor ise yurt müdürlüğünden alacağı belge ve kayıtlı olduğu okuldan alacağı öğrenci belgesi ile birlikte aynı şekilde nüfus müdürlüğüne gidecek ve orada onaylı belge alacak. Bu belge ile yine seçim kuruluna giderek seçmen kağıdı başvurusunda bulunacak. Daha sonra öğrenim gördüğü yerde 16 Nisan da oy kullanmak için sandığa gidebilecek.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı